تاریخ امروز۷ اسفند ۱۳۹۹
تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال چیست؟(نگاهی مختصر)

تحلیل تکنیکال حرکات روانشناسی جمعی در بازار بورس را بررسی می کند. هر معامله نبردی بین خریدارانی است که از افزایش قیمت سود می برند و فروشندگانی که از کاهش قیمت سود می برند. هدف از تحلیل تکنیکال کشف قدرت ومقایسه ای هر دو گروه است لازم به ذکر است که تحلیل تکنیکال هم موافقان و هم منتقدانی دارد که اعتقادی به تأثیرگذاری این روش ندارند. این شامل سرمایه گذار معروف وارن بافت است. وی گفت: “من وقتی نمودارهای قیمت را زیر و رو کردم و همان نتیجه را گرفتم ، فهمیدم که آنالیز فنی کارایی ندارد. با این وجود ، علیرغم همه انتقادها ، استفاده از تحلیل تکنیکال به عنوان ابزاری اضافی برای انتخاب نقطه باز و بسته شدن موقعیت ، روشی بی بدیل است.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال مطالعه داده ها در مورد تغییرات قیمت و شاخص های آماری است که توسط فعالیت بازار شکل می گیرد. بازار به صورت کندل جریان های عرضه و تقاضا را نشان می دهد که امیدها و نظرات مردم را منعکس می کند و رفتار و ذهنیت آنها را شکل می دهد. بر این اساس ، در تحلیل تکنیکال باید از نوسانات قیمت و سیگنال های شاخص استفاده شود ، این بدان معنی است که حرکت آنها در آینده تکرار خواهد شد.

پیشنهاد محتوا: نماد بورسی چیست و چه کاربردی در بازار بورس دارد؟

تحلیل تکنیکال چیست
بدون شک ، تحلیل تکنیکال در حال حاضر یکی از ابزارهای مورد تقاضا در بازارهای مالی است که به معامله گران امکان می دهد حرکت در بازار اوراق بهادار را ردیابی کرده و نوسانات قیمت را برای تصمیمات صحیح معاملات پیش بینی کنند. با این وجود ، شما نباید فقط به technical analysis اعتماد کنید ، بهترین ترکیب آن با تحلیل بنیادی است – در این صورت کاملترین خروجی را خواهید گرفت و با موفقیت در بازار سهام تجارت خواهید کرد

تحلیل تکنیکال مبتنی بر مطالعه نوسانات قیمت است. تحلیلگران برای پیش بینی نرخ سهم از داده های دوره خاصی در گذشته استفاده می کنند. فرض اصلی تحلیل تکنیکال تمام اطلاعات موجود در مورد بازار در نرخ هر سهم تعبیه شده است. بنابراین ، برای تصمیم گیری صحیح ، فقط باید حرکت دوره ها را مطالعه کنید. علاوه بر این ، تحلیل تکنیکال فرض می کند که تاریخ تمایل به تکرار دارد

ابزار اصلی تحلیل تکنیکال نمودارها است که برای شناسایی روند بازار و الگوی قیمت استفاده می شود. روند مهمترین مفهوم در تحلیل تکنیکال است و باید در اولین مرحله مشخص شود. یکی از مزایای اصلی تحلیل تکنیکال سادگی و وضوح آن است.

*مقاله مرتبط: موج الیوت در تحلیل تکنیکال

۳ فرضیه اصلی تحلیل تکنیکال 

*قیمت همه چیز را در نظر می گیرد. هر عامل موثر در قیمت – اقتصادی ، سیاسی یا روانی – در حال حاضر توسط بازار در نظر گرفته شده و در قیمت گنجانده شده است. در نتیجه ، تحلیل تکنیکال یک روش جهانی برای تحلیل بازار است.

*حرکت قیمت منوط به روندها است. این بدان معنی است که می توان روندها را شناسایی و توصیف کرد ، به این معنی که می توان از آنها در تجارت برای سودآوری استفاده کرد.

*تاریخ دوباره تکرار می شود. قوانینی که در گذشته وجود داشته اند در حال و آینده کار خواهند کرد. این بیانیه زمینه را برای انجام نه تنها تحلیل تکنیکال ، بلکه همچنین آماری فراهم می کند ، زیرا هر معامله گر با تحقیق در مورد اطلاعات قدیمی نتیجه گیری خود را انجام می دهد.

تحلیل تکنیکال کلاسیک

ماهیت روش ترسیم خطوط در نمودار قیمت است که روندها را شکل می دهد و جهت تغییر قیمت را نشان می دهد ، همچنین سطوح قیمتی که مناطق حداکثر مشارکت فعالان بازار را نشان می دهد و ارقامی که گزینه های احتمالی برای ادامه ، عدم اطمینان یا تغییر روند موجود را مشخص می کنند.

*پیشنهاد میکنم محتوای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی را حتما مطالعه کنید

روشهای تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال کلاسیک:با ترسیم خطوط و الگوهای مختلف بر روی نمودار قیمت ، گزینه های تغییر قیمت را تعیین می کند.

تحلیل تکنیکال شاخص: گزینه های مربوط به تغییرات قیمت را با استفاده از توابع ریاضی به نام شاخص تعیین می کند.

تحلیل تکنیکال حجم: تغییرات بیشتر قیمت را از نظر حجم معاملات انجام شده با دارایی تعیین می کند و قیمت را به سمت تغییرات خاصی سوق می دهد.

تحلیل تکنیکال شمعدان: حرکت قیمت را بر اساس ترکیب شمعدان های ژاپنی تعیین می کند

و در آخر تشکر میکنم با  محتوای مختصری که در مورد تکنیکال بود همراه ما بودید ,توصیه میکنم از دسته بندی تحلیل تکنیکال محتواهایی که آماده شده را مطالعه کنید سعی کردیم بهترین محتواهایی که به دردتان میخورد آماده کنیم با سایت بورس ملت همراه ما باشید.

در تیم بورس ملت سعی میکنیم اطلاعات شما را در زمینه آموزش بورس ارتقاء بدیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *