تاریخ امروز۷ اسفند ۱۳۹۹
پرایس اکشن

معامله در بورس با آنالیز پرایس اکشن

پرایس اکشن یکی از روش های معاملاتی برای تحلیل تکنیکال است که تریدر می تواند بر مبنای آن معاملات خود را انجام دهد. تکنیک های پرایس اکشن گسترده بوده و محدود به یکی یا دو تا نمی شود و لازم است که تریدر به انواع و اقسام روش ها آگاهی داشته باشد تا بتواند معامله سودآوری انجام دهد.بسیاری از تریدرها براساس پرایس اکشن در مورد معاملات تصمیم گیری کرده و برای تجزیه و تحلیل از آن استفاده می کنند. پرایس اکشن در معاملات بورس نقش مهمی بازی می کند.

نکات مهم پرایس اکشن

تاثیر بر حرکت بالا رو به بالا و پایین امنیت قیمت به مرور زمان
استفاده از نمای ظاهری برای تشخیص روند معاملات برای تریدرها
تاثیر پرایس اکشن بر تجزیه و تحلیل معاملات
تاثیر پرایس اکشن بر روند معاملات و پیش بینی معاملات آینده

نحوه عملکرد پرایس اکشن

تریدرها با پرایس اکشن می توانند از تغییرات قیمت در طول زمان آگاه شده و از وارونگی ها و شکست در معاملات جلوگیری کنند. بسیاری از تریدرها با پرایس اکشن می توانند از تمامی تغییرات در معاملات بورس آگاه شده و معاملات را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. تریدرها می توانند با پرایس اکشن قیمت ها را بهتر آنالیز کنند. پرایس اکشن گسترده بوده و در همه معاملات می توان از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. پرایس اکشن در تحلیل تکنیکال مهم بوده و یکی از شاخص های مهم به شمار می آید. تریدرها می توانند با این عامل از تغییرات قیمت در آینده با خبر شوند. در صورتی که تجزیه و تحلیل پرایس اکشن بورس درست انجام شود، می توان از تغییرات بعدی آگاه شده و در بهترین زمان ممکن وارد معاملات شد.

پرایس اکشن
نحوه استفاده از پرایس اکشن

پرایس اکشن شاخص نیست بلکه بهترین داده ای است که سایر ابزارها بر اساس آن ساخته شده اند و مشخص شده که برخی تریدرها به این عامل فراتر از عامل قیمت توجه می کنند، حجم معاملات و مدت زمان در پرایس اکشن عوامل مهمی به شمار می روند.

محدودیت پرایس اکشن

تریدرها، پرایس اکشن را به صورت ذهنی معامله می کنند. ممکن است که دو تریدر با دیدگاه مختلف پرایس اکشن را آنالیز می کنند. یکی از تریدرها آن را نزولی بررسی می کند و دیگری ثابت بودن آن را تجزیه و تحلیل می کند. مدت زمان معاملات هم بر پرایس اکشن تاثیر به سزایی دارد. پیش بینی معاملات با پرایس اکشن چندان جالب نیست تریدرها برای آنالیز معاملات باید ابزارهای زیادی داشته باشند. عملکرد گذشته هرگز مبنایی برای معاملات آینده نیست.

تریدری که براساس پرایس اکشن تصمیم گیری می کند مشخص است که به نحو متفاوتی معامله خواهد کرد. براساس این عامل روش های مختلف معامله مشخص می شود.

استراتژی های پرایس اکشن

قیمت گذاری یکی از متداول ترین استراتژی ها است. شکست یک روند خاص نشانه یک ترید است و تریدرها می توانند وارد معاملات جدیدی بشوند. برک اوت هرگز شکست مالی نیست و می توان براساس آن سایر معاملات را انجام داد. شکست یک روند حرکت باعث خواهد شد تا تریدر به سود برسد.

مزایا و اشکالات پرایس اکشن

شما با این روش می توانید دارایی های خودتان را با شرایط خاص سنجیده و بخرید. شما با مقایسه ورودی ها و خروجی ها می توانید بهترین نتیجه را بگیرید. البته قیمت بهترین شاخص است که می توانید با آن ملاک و مبنای کار خود را بسنجید و می توانید بعد از دریافت اطلاعات، تصمیم گیری کرده و معامله کنید. اتوماسیون پرایس اکشن بزرگ ترین اشکالی است که در کار خود ایجاد می کنید. شما نباید به این فکر باشید که با این روش معامله کنید که در این صورت متضرر خواهید شد و بهتر است که با اتکاء به دانش و مهارت های خودتان، معامله کنید.

عدم معامله براساس اطلاعات گذشته و توجه به پرایس اکشن

اصولا تریدرها حرکات بعدی بازار بورس را آنالیز می کنند، آزمایش حمایت ها و مقاومت ها نمونه ای از پرایس اکشن است. نمودارهای شمع ژاپنی و میله ای نمونه بارز این روش بوده و تمامی الگوهای شمعی به پرایس اکشن اشاره می کند و بهتر است که برای معامله بهتر به همه الگوهای این روش توجه کنیم.

مزایای معامله براساس پرایس اکشن

رایگان و عدم نیاز به سایر نرم افزارهای اضافی
قابل استفاده در کلیه بازارها مانند بورس و فارکس
قابل آنالیز با کلیه نرم افزارها مانند نینجا تریدر -متاتریدر
سریع و بدون تاخیر
جامع و کاربردی

محدودیت های کار با پرایس اکشن

تصمیم گیری نادرست بر مبنای آن
عدم خرید بر مبنای این روش
عدم اتکاء به پرایس اکشن

نحوه استفاده از پرایس اکشن

پرایس اکشن یک ابزار نیست بلکه اکثر داده ها بر همین اساس ساخته می شود. اکثر معامله گران که نوسانات و ترند بازار را پیش بینی می کنند با این روش کار می کنند و بر حمایت ها و مقاومت ها تمرکز کرده و سعی می کنند که شکست روندها را شناسایی کنند. این روش بر درست بودن تحلیل ها تاثیر به سزایی دارد.پرایس اکشن

الگوهای پرایس اکشن

خطوط حمایت و مقاومت:سطوح و محدوده هایی که قیمت در برابر آن ها واکنش نشان می دهد بنام خطوط حمایت و مقاومت شناخته شده اند. شکست خطوط مقاومت و حمایت باعث خواهد شد تا خطوط دیگری شکل بگیرند. مثلا زمانی که خط حمایتی می شکند باعث افزایش قیمت شده و در نهایت به خط مقاومتی تبدیل می شود. باید آن ها را در تایم فریم خود استفاده کرد، بخاطر این که بسته یا باز بودن قیمتی در یک فریم زمانی مشخص شود.

خطوط ترند:لازم است که تریدر به خطوط ترند توجه کند و نقاط احتمالی برگشت روند را مشخص کند و زمانی که از اولین کندل ژاپنی عبور کرد معامله کند.

کندل استیک:تریدرها با الگوهای مختلف کندل استیک می تواند معاملات بازار بورس را شناسایی کرده و در بهترین زمان ممکن خرید و فروش کنند.

نحوه معامله براساس پرایس اکشن

تریدرها با اطلاعاتی که از بازار بدست آورده اند معامله می کنند. تحلیل قیمت در بازار بورس اهمیت به سزایی دارد. اتکاء به این روش برای معامله چندان درست نیست و شما باید عوامل زیادی را تحلیل کنید تا بتوانید معامله درستی انجام دهید. البته این سخن به این معنی نیست که نباید به اندیکاتورها توجهی نداشته باشید.

معامله کنندگان براساس پرایس اکشن

تریدرهایی که بر این اساس معامله می کنند، پرایس اکشن تریدر گفته می شود. این نوع معامله کنندگان در معاملات ساده نگر هستند و چندان به جزئیات توجه نمی کنند. اکثر معامله کنندگان به حجم معاملات، نمودارها و تغییرات قیمت توجه می کنند ولی معامله کنندگان پرایس اکشن فقط به روند بازار توجه کرده و معامله می کنند. البته این روش به معنای نادرست بودن روش نیست ولی می توان با این روش درک بهتری از بازار بورس داشت و تریدرها در این روش به نظم داخلی بازار توجه کرده و آن را تحلیل می کنند.

این روش در همه موثر بوده و کارایی آن به اثبات رسیده است. شما در بازارهای دیگری به غیر از بورس هم می توانید از این روش استفاده کنید. تریدر با خطوط حمایتی و مقاومت، سود را تشخیص می دهد. تب های فروش و زمان مهم ترین عوامل در آنالیز بازار هستند و تریدر به غیر از این ها از خیلی از موارد بی نیاز خواهد بود.

نتیجه گیری

پرایس اکشن یکی از روش های معاملاتی است که تریدر می تواند بر اساس معامله کند و بر الگوهایی استوار است که تریدر بهتر است نسبت به آن ها آگاه باشد. برخی تریدرها فقط با آنالیز این عامل معامله می کنند و ساده نگر هستند. این روش به قدری ساده و جامع است که در سایر بازارها هم می توان از آن استفاده کرد. ممنونم که با مقاله ای دیگر با سایت بورس ملت همراه ما بودید.

در تیم بورس ملت سعی میکنیم اطلاعات شما را در زمینه آموزش بورس ارتقاء بدیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *