تاریخ امروز۷ اسفند ۱۳۹۹
خطوط حمایت و مقاومت

خطوط حمایت و مقاومت در بورس

در تحلیل تکنیکال از خطوط حمایت و مقاومت در بورس استفاده می شود و معامله گران براساس خطوط حمایت و مقاومت در بورس سعی می کنند که موانع مقاومت را شناسایی کرده و معاملات که ضرر کمتری داشته باشد را انجام دهند. البته استفاده از این روش باعث نخواهد شد تا بر دارایی فشار قیمت وارد شود. شاید برخی تریدرها این مفهوم را ساده تلقی کنند ولی توجه کنید که تجزیه و تحلیل خطوط حمایت و مقاومت در بورس فراتر از چیزی است که فکر می کنید.

نکات کلیدی خطوط حمایت و مقاومت در بورس

-اکثر تریدرهای تکنیکال با این روش سعی می کنند که نوسان قیمت در نمودار را شناسایی کنند که شاید به احتمال زیاد در آن بعدها وقفه یا تغییر روند ایجاد شود
-از آن جایی که روند نزولی متوقف می شود، خطوط حمایتی ظاهر خواهند شد
-بعد از روند صعودی به دلیل اشباع عرضه متوقف شد و خطوط مقاومت ایجاد خواهند شد
-اکثر تریدرها براساس حرکات بازار در گذشته، شرایط بعدی بازار را پیش بینی می کنند
-با روند و میانگین حرکت می توان خطوط حمایت و مقاومت در بورس را شناسایی کرد

تعریف خطوط حمایت و مقاومت در بورس

زمانی که روند قیمت متوقف می شود خطوط حمایت و مقاومت در بورس ظاهر می شوند. با کم شدن قیمت دارایی ها، بر میزان تقاضا برای سهام افزوده می شود، و خطوط حمایت و مقاومت در بورس ظاهر شده و از آن جایی که نرخ بهره افزایش می یابد بنابراین باعث افزایش نرخ فروش شده و خطوط حمایت و مقاومت در بورس بوجود می آیند.خطوط حمایت و مقاومت

می توانیم از قیمت ها به عنوان نقاط ورودی و خروجی جهت ورود به بازار بورس استفاده کنیم و این کار بعد از شناسایی خطوط حمایت و مقاومت در بورس انجام می شود. قیمت هرچقدر به خطوط حمایت و مقاومت در بورس نزدیک باشد به همان اندازه به ممکن است که فراتر می رود یا این که در خطوط حمایت و مقاومت در بعدی قرار خواهد گرفت.

اکثر معاملات بر این اساس است که خطوط حمایت و مقاومت در بورس به روند خود ادامه می دهند که اگر روند درست باشد بنابراین تریدر به سود می رسد ولی اگر در یک روال اشتباهی قرار گیرند، باعث متضرر تریدر خواهد شد.

تاثیرترندها بر خطوط حمایت و مقاومت در بورس

خطوط حمایت و مقاومت استاتیک یکی از موانع روند قیمت ها در بورس بوده که باعث نوسان دارایی ها می شود.شما نباید انتظار داشته باشید که روندها در یک سیر عادی و بدون توقف و شکست حرکت کنند. پس به این نوع روند توجه داشته باشید.

روند صعودی بازار باعث شکل گرفتن خطوط حمایت و مقاومت در بورس شده و در نهایت باعث سودآوری به مدت زمان کوتاهی شده و در نتیجه پرایس اکشن ساده ای رخ می دهد. افت قیمت سهام باعث افت قیمت هم می شود. اکثر تریدرها با توجه به قیمت، در بازار بورس معامله می کنند. تریدرها در روند نزولی بازار به کاهش قیمت ها توجه می کنند و حتی سعی می کنند که آن ها را بهم متصل کنند و زمانی که قیمت ها افزایش می یابد تریدرها به روند توجه می کنند تا با کاهش قیمت متضرر نشوند.

خطوط حمایت و مقاومت در بورس در هر موقعیتی با کاهش قیمت قیمت، قدرتمند به نظر می رسند. بسیاری از تریدرها براساس آنالیز خطوط حمایت و مقاومت در بورس معامله می کنند بخاطر این که این خطوط بر قیمت ها تاثیر می گذارند. اکثر تریدرها به ارزش واقعی قیمت ها توجه کرده و بخاطر توجه آن ها، قیمت به مرور زمان افزایش می یابد.

تحلیل تکنیکال خطوط حمایت و مقاومت در بورس

همیشه نبرد خریداران و فروشندگان باعث نوسان قیمت ها می شود. زمانی که قیمت ها کاهش یافته، بازار در دست خریداران است و با افزایش قیمت، فروشندگان وارد عرصه می شوند. خریداران و فروشندگان همیشه بر سر افزایش یا کاهش قیمت نبرد تن به تنی دارند و همین عامل باعث تنش در بازار بورس می شود.

قیمت معامله تمامی انتظارات خریداران و سرمایه گذاران را برآورده می کند. تغییرات و نوسانات خطوط حمایت و مقاومت در بورس باعث تغییر قیمت ها خواهد شد و در نهایت خطوط حمایت و مقاومت در بورس به باعث شکل گیری الگوهای جدید کندل استیک ژاپنی خواهد شد.

*پیشنهاد میکنم محتوای کندل استیک یا شمعدان های ژاپنی چیست را مطالعه کنید

مفهوم خطوط حمایت در بورس

-تعداد خریداران از فروشندگان در این سطح بیشتر است
-خریداران دوست ندارند کمتر از خطوط حمایت سهام خود را عرضه کنند و با این کار بازار را کنترل می کنند
-سهام شرکت ها ارزش خواهد داشت
-تریدرها بر این باور هستند که قیمت ها ثابت خواهند بود
-با اتصال نقاط پایینی خطوط حمایتی جدیدی شکل خواهند گرفت

مفهوم خطوط مقاومت در بازار بورس

-تعداد فروشندگان از خریداران بیشتر است و اصلا سهامی خرید و فروش نمی شود
-خریداران دوست ندارند که در این وضعیت سهام را بخرند و فروشندگان، قیمت ها را به شدت کنترل می کنند
-فروش سهام در این وضعیت در بهترین وضعیت است
-به باور تریدرها قیمت ها افزایش نخواهد یافت.
-با اتصال نقاط بالایی خط مقاومت جدیدی شکل می گیردخطوط حمایت و مقاومت

تحلیل تکنیال خطوط حمایت و مقاومت در بورس و دوره ندامت و پشیمانی تریدرها

زمانی که خطوط حمایت و مقاومت در بورس تغییر می کنند اکثر تریدرها از این روند پشیمان شده و از معاملاتی که کرده اند پشیمان می شوند. تنش در بازار باعث تغییر روند شده و باعث وضعیت جدید خواهد شد. اگر خطوط حمایت و مقاومت در بورس تغییر نکند، و خریداران و فروشندگان نسب به روند قیمت توافق نداشته باشند، یکی از دو حالت زیر ایجاد خواهد شد.

سرمایه گذاران، قیمت های جدید را قبول ندارند و به همین دلیل بازار سهام دوباره به وضعیت قبلی خود باز می گردند و در نهایت معاملات به شدت کاهش خواهد یافت.
سرمایه گذاران، قیمت های جدید را قبول می کنند و به همین دلیل بازار سهام دوباره به وضعیت قبلی خود باز می گردند و در نهایت معاملات به شدت افزایش خواهد یافت.

رابطه تنگاتنگ حجم معاملات و تغییرات قیمت و خطوط حمایت و مقاومت در بورس

حجم معاملات در اکثر نقاط با سطوح حمایت و مقاومت تلاقی دارند. این دو عامل باهم ارتباط تنگاتنگی دارند، اگر قیمت ها به سطوح حمایت و مقاومت نزدیک شده باشد، قوانین معاملات رعایت خواهد شد. اگر قیمت ها همچنان پایین باشد، و خطوط مقاومت به طور متوسط شکسته شده باشند در این صورت انتظارات تریدرها کمی تغییر یافته است و شاید قیمت ها به روال قبل بازگردد، ولی اگر تغییرات بزرگ تر باشد قیمت ها هرگز به روال قبل برنخواهند گشت. فروشندگان دوست دارند که سهام را با قیمت بالا و خریداران آن را با قیمت پایین معامله کنند که این مهم ترین کلید معاملاتی است که در بازار بورس شکل می گیرد.

پیشنهاد میکنم محتوای انواع نمودارها در تحلیل تکنیکال را مطالعه کنید

نتیجه گیری

خطوط حمایت و مقاومت در بورس یکی از مهم ترین نقاط کلیدی برای تصمیم گیری نسبت به معاملات است که اکثر تریدرها با تحلیل تکنیکال و بررسی الگوها سعی می کنند که بازار بورس را آنالیز کرده و معامله کنند. اکثر سرمایه گذاران و تریدرها با تحلیل تکنیکال خطوط حمایت و مقاومت، بازار بورس را تحلیل کرده و با توجه به تغییرات، سهام را خرید و فروش می کنند. تغییرات کوچک می تواند قیمت را به وضعیت قبل بازگرداند ولی تغییرات بزرگ تر مانع از آن خواهد شد که قیمت به وضعیت قبل بازگردد. و د آخر تشکر میکنم که با سایت بورس ملت همراه ما بودید.

اشتراک‌گذاری

در تیم بورس ملت سعی میکنیم اطلاعات شما را در زمینه آموزش بورس ارتقاء بدیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *