تاریخ امروز۲۹ دی ۱۳۹۹
بورس شغل دوم درآمد اول

بورس شغل دوم درآمد اول یا شغل اول درآمد دوم؟

آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که معتقدید بازار بورس باید به عنوان شغل دوم انتخاب شود؟ یا این که معتقدید درآمد بورس بالاست و با گذراندن دوره های آموزش بورس، می توان آن را به عنوان شغل اول انتخاب کرد؟ باید بگوییم بورس شغل دوم درآمد اول میتونه بهتر باشه، این بهترین ایده و راهکار برای کسب موفقیت بیشتر است. 

کافیست در یک روز تعطیل وارد بازار بورس شوید، تا با انبوهی از مردم کشور که در آنجا فعالیت میکنند روبرو شوید. بسیاری از این افراد بر این باور هستند که بورس شغل دوم درآمد اول است. از این رو تلاش می کنند تا با افزایش اطلاعات معامله گری خود، درآمدی بالاتر از درآمد شغل اول خود در این بازار به دست آورند. 

افراد قدیمی زیادی در بازار بورس فعالیت می کنند. که اگر به سراغ آنها روید و بپرسید که آیا می توان بازار بورس را به عنوان شغل اول انتخاب کرد، بدون هیچ تردیدی به شما خواهند گفت بورس شغل دوم درآمد اول است. زیرا آنها تجربه کرده اند که نمی توان بر روی این بازار متغیر به عنوان شغل اول حساب کرد. 

اما می توان از آن درآمدی بالاتر از شغل اول به دست آورد. البته هستند برخی از افراد که بازار بورس را به عنوان شغل اول خود انتخاب کرده اند، اما برای این کار خود دلیل خاصی دارند. برخی بازنشسته هستند، برخی سرمایه گذاران قدیمی و مسن، برخی نیز علاقه مند به معامله گری در این بازار. از این رو آن را به عنوان شغل اول انتخاب نموده اند.

Second job scholarship first income or first job second income?

بورس شغل دوم درآمد اول این تعبیر یعنی چه؟

اگر از افراد با تجربه در زمینه معامله گری بازار بورس سوال کنید که این بازار انتخاب مناسبی برای شغل اول است یا باید آن را به عنوان بورس شغل دوم درآمد اول انتخاب کرد؟، برای شما دو دیدگاه متفاوت بیان می کنند. این دو دیدگاه از این قرار هستند:

معامله گری در بورس به عنوان شغل اول

اصولا افرادی بورس را به عنوان شغل اول خود انتخاب می کنند، که به این اطمینان خاطر رسیده باشند که کسب درآمد از بازار بورس آسان است. از سوی دیگر این افراد توانایی کسب درآمد بالا از بورس را در خود دیده اند. پس قصد ندارند این ایده” بورس شغل دوم درآمد اول” را دنبال کنند. 

این افراد ممکن است در گذشته موفق به کسب سود های کلانی از بازار بورس شده باشند. یعنی یک تجربه شیرین در این بازار منجر شده باشد تا آنها به سرمایه گذاری در این بازار علاقه بیشتری نشان دهند. دیدگاه این دسته از افراد به بازار بورس، به دید کسب و کار است. 

پس معتقد هستند هر کسب و کاری سود دهی دارد و زیان نیز می تواند در آن رخ دهد. پس چون بورس هم سود و هم زیان دارد، می تواند به عنوان نوعی کسب و کار به شمار رود. البته این افراد که قاعده بورس شغل دوم درآمد اول را قبول ندارند، بدون شک سودی بالاتر از سود بانکی از سرمایه گذاری در این بانک به دست آورده اند. پس ریسک در بازار بورس را پذیرفته و راضی به سرمایه گذاری هستند.

پیشنهاد مقاله:بازار ثانویه بورس چیست؟

معامله گری در بازار بورس به عنوان شغل دوم 

دسته دیگری از افراد بر این عقیده هستند که باید بورس شغل دوم درآمد اول باشد. افرادی که این مسیر را انتخاب می کنند، در واقع در مسیر درستی قدم برداشته اند. اما این مسیر نیز همچون دیگر مسیر های کسب سود در سرمایه گذاری، دارای چالش های فراوانی است. 

یکی از ایرادات مهم انتخاب بورس به عنوان شغل دوم، اختصاص زمان کمتر برای انجام معامله در بازار بورس است. که این مسئله می تواند منجر به کمتر شدن تمرکز فرد بر روی بازار معامله گری و خرید و فروش سهام در بورس گردد. 

پس برای این که بورس شغل دوم درآمد اول شما شود، لازم است تمرکز بالایی در زمان انجام معاملات داشته باشید. در صورت عدم تمرکز، ممکن است اصل سرمایه خود را از دست داده یا با زیان شدیدی مواجه شوید. البته در این مسیر افراد محدودی نیز وجود دارند که موفق شده اند معاملات موفقی داشته باشند. 

که راز موفقیت آنها صرف زمان بیشتر برای معامله گری در بازار بورس است. زیرا آنها بر قاعده بورس شغل دوم درآمد اول پایبند هستند. علاوه بر آن معتقد هستند که زمان کم، ولی تمرکز بالا می تواند درآمد بالایی را در بورس به ارمغان آورد.

*پیشنهاد مقاله مرتبط:حکم شرعی بورس چیست؟ آیا می توان بورس را نوعی قمار نامید؟

 

آیا می توان بورس تهران را شغل اول انتخاب کرد؟

 در پاسخ میتوان گفت بله چرا که نه، اماهمیشه این خطر وجود دارد که بخشی از پول خود را از دست بدهید. قیمت ها در بازارها ثابت نیستند ، و دائماً در حال تغییر هستند ، بنابراین کسانی که واقعاً می خواهند از بورس تهران سود کنند باید بدانند که در کوتاه مدت زیاد خوش بین نباشند که سود کنند و یا ضرر هم میکنند،ولی اگر به دیدی بلند مدت سرمایه گذاری کنید به احتمال خیلی زیاد سود خوبی میکنید در بازار بورس نمیشه با قطعیت از سود بازار حرف زد.

علاوه بر این ، شما باید توجه کنید که بازار بورس نیاز به تحلیل دارد واگر کسی بخواهد بعنوان شغل نگاه کند حتما باید تجربه و مهارت داشته باشد (این هم مثل بقیه کار ها)، اگر بدون علم وارد بورس شوید و یا بدتر از این شانسی سهمی را بخریدو بفروشید به احتمال زیاد با ضرر سنگین از بازار خارج میشوید که بعدش میگید این چه کاریه یا ابازار بورس کلاه برداریه و… حتما علم بازار بورس (تحلیل تکنیکال،تحلیل بنیادی و….)باید بلد باشید

اگر شما هم قصد دارید طبق قاعده” بورس شغل دوم درآمد اول ” عمل کنید، بهتر است دو فاکتور مهم تمرکز و صرف زمان مفید را مد نظر خود قرار دهید. تنها در این صورت است که می تواند از بازار بورس به عنوان شغل دوم خود، درآمد بالایی به دست آورید.

این که بورس شغل دوم درآمد اول شما باشد، یا شغل اول با درامد دوم شما، بسته به تصمیم گیری خودتان خواهد داشت. اما بهتر است پیش از ورود به بازار بورس، دوره های آموزشی برخی از مسائل را سپری کند. تا با اطلاعات بالا وارد بازار بورس شوید.  و در آخر تشکر میکنم که با سایت بورس ملت همراه ما بودید.

اشتراک‌گذاری

در تیم بورس ملت سعی میکنیم اطلاعات شما را در زمینه آموزش بورس ارتقاء بدیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *