تاریخ امروز۷ اسفند ۱۳۹۹
تحلیل-بنیادی

مفاهیم ابتدایی تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی یک سهم یعنی بررسی داده های اقتصادی ، اخبار ، پیش بینی ها ، بودجه ها که ممکن است بر عملکرد شاخص تأثیر بگذارد تحلیل بنیادی ، همراه با تحلیل تکنیکال ابزاری است که به معامله گران این امکان را می دهد نحوه سرمایه گذاری پول خود را بدانند. تحلیل بنیادی برای هر سرمایه گذاری خوب است و هدف این فراهم آوردن پایه ای محکم برای درک این نوع تحلیل است. داشتن یک اطلاعات دقیق از مفاهیم پشت تحلیل بنیادی ، همراه با تحلیل تکنیکال ، ضروری است.

تحلیل بنیادی همه نیروهای اساسی را تحت تأثیر قرار می دهد که بر اقتصاد ، شرکت ها ، ارزها در بازار بورس تأثیر می گذارد. به طور خاص ، ما سعی می کنیم آن عوامل اقتصادی کلان را که می توانند در بازار تأثیر بگذارند مانند تورم یا رشد اقتصادی یک کشور ،یاد بگیریم.از طریق مطالعات انجام شده با تحلیل بنیادی ، سعی در شناسایی ارزش ذاتی سهم ها میباشد.

با این حال ، تحلیل بنیادی حول داده های اقتصاد کلان (که به آن حرکت دهندگان بازار نیز گفته می شود ) می چرخد که بر روند بازار تأثیر می گذارد. ابزار اصلی برای دنبال کردن تحلیل بنیادی تقویم اقتصادی است که در زمان واقعی به روز می شود.تحلیل بنیادی به ویژه برای سرمایه گذاران با افق سرمایه گذاری طولانی مدت مهم است ،در حال حاضر هر بنیادی باید در مورد مسیری که در درازمدت محیط نرخ بهره توسعه می یابد ، ایده داشته باشد.

چگونه یک تحلیل بنیادی می تواند مفید باشد؟

تحلیل بنیادی به ویژه برای سرمایه گذاران با افق سرمایه گذاری بلند مدت بسیار مهم است . به عنوان مثال ، در حال حاضر هر بنیادی باید ایده ای از جهت ایجاد فضای نرخ بهره در بلند مدت و عوامل تعیین کننده به این موضوع را داشته باشد. اگر در بلند مدت ، محتمل ترین سناریو ، نرخ بهره پایین باشد ، این امر برای استراتژی سرمایه گذاری یک بنیاد عواقبی به همراه خواهد داشت. انتخاب فرصت های سرمایه گذاری جایگزین با پتانسیل درآمد بالاتر ، به نوبه خود نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق از وسایل نقلیه سرمایه گذاری منفرد دارد تا بتوان ریسک های آنها را به درستی ارزیابی کرد.با تجزیه و تحلیل بنیادی “ارزش منصفانه” یک سهم باید تعیین شود.

چگونه یک تحلیل بنیادی می تواند مفید باشد؟

تحلیل بنیادی سهام

دو روش مهم در تحلیل بازارها ، تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال است . تحلیل بنیادی برای توضیح نیروهای عرضه و تقاضا به نظریه های اقتصادی متکی است . و تحلیل تکنیکال تلاش می کند تا با توجه به توسعه نرخ ارز و فروش در مورد آینده نتیجه گیری کند . تحلیل تکنیکال را می توان بیشتر به تجزیه و تحلیل کمی تقسیم کرد ، که از شاخص های مبتنی بر روش های مختلف آماری و روش نمودار ، خطوط روند ، مقاومت ها و پشتیبانی ها و همچنین تشکیلات استفاده می کند.برای پیش بینی دوره بعدی دوره استفاده می شود. در گروه “عمومی” دوره خرابی من “نمودار تجزیه و تحلیل فشرده” را پیدا خواهید کرد

بنابراین تحلیل بنیادی در درجه اول دلایل حرکت بازار را بررسی می کند ، در حالی که تحلیل تکنیکال نسبت به دلایل بنیادی بی تفاوت است. این حرکت بازار را امری عادی می داند و تلاش می کند پیش بینی تحولات قیمت آینده را از آنها بدست آورد. .

در مورد تجزیه و تحلیل کوتاه مدت تا سه ماه ، تحلیل تکنیکال باید اولویت باشد. برای افق پیش بینی سه ماه تا یک سال در این بین ، ترکیبی از هر دو روش منجر به بهترین نتیجه می شود. این بدان معناست که معامله گر با افق کوتاه مدت می توانند از تحلیل بنیادی شکست بخورد. در واقع ، هرچه افق زمان کوتاه تر باشد ، تحلیل تکنیکال بهتر خواهد بود ، اما به نظر من ترکیب هر دو رویکرد بزرگترین موفقیت را نوید می دهد.

قیمت سهام نیز در کوتاه مدت تحت تأثیر قرار می گیرد ، به عنوان مثال با انتشار ارقام سه ماهه ، به همین دلیل است که معامله گران گرا از نظر فنی همچنین باید در مورد معنی ، گرایش و تفسیرهای احتمالی چنین داده هایی مطلع شود. آگاهی از روابط متقابل بین بازارهای سهام و بازارهای اوراق قرضه و همچنین تحولات نرخ بهره نیز مهم است، به عنوان این اجازه می دهد تا اغلب تحولات در بورس به پیش بینی قبل از تحلیل تکنیکال اطلاعات مربوط فراهم می کند.

*پیشنهاد میکنم محتوای تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال را مطالعه کنید 

تحلیل بنیادی( ارزش ذاتی سهام)

هدف از تجزیه و تحلیل بنیادی تعیین “ارزش ذاتی” شرکت است. ، ارزش ذاتی سهم را می توان دقیقا در یک نقطه خاص در زمان تعیین شده اگر همه اطلاعات قابل تصور، از جمله اطلاعات آینده، به عموم مردم شناخته شده است. از نظر تئوری مدل ، تنزیل کلیه پرداختهای ورودی که از سهامداری در آینده تا امروز حاصل می شود.

با این حال ، فقط با داشتن اطلاعات کامل ، یعنی با آگاهی کامل از وقایع آینده ، می توان این مدل قیمت سهام را فهمید و آن را با قیمت بورس مقایسه کرد. اگر ارزش ذاتی تعیین شده بالاتر از قیمت بورس باشد ، خرید سهم در دراز مدت ارزش دارد. مسئله آشکاری که این رویکرد را در واقعیت بسیار دشوار می کند این واقعیت است که البته نمی توان تحولات آینده را با اطمینان پیش بینی کرد و بنابراین خطاهای پیش بینی رخ می دهد..

در تیم بورس ملت سعی میکنیم اطلاعات شما را در زمینه آموزش بورس ارتقاء بدیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *