تاریخ امروز۷ اسفند ۱۳۹۹
انواع نمودارها در تحلیل تکنیکال

انواع نمودارها در تحلیل تکنیکال

بیایید نگاهی به سه نوع محبوب ترین نمودارها(کندل) بیندازیم: ۱-خطی ۲-میله ای ۳-شمع های ژاپنی  ،ما برای هر یک از این نمودارها  توضیح خواهیم داد ، و آنچه را که باید درباره هر یک بدانید به طور خلاصه به شما توضیح می دهیم،با سایت بورس ملت همراه ما باشید.

نمودارهای خطی در تحلیل تکنیکال

در نمودار خطی معمولی ، یک خط از نزدیک به بعدی ترسیم می شود. وقتی خط روی نمودار ترسیم می شود ، می توانیم پویایی کلی قیمت جفت ارز را در طول زمان ببینیم.

نمودارهای خطی در تحلیل تکنیکال

نمودار میله ای در تحلیل تکنیکال

نمودار میله ای ، کمی پیچیده تر است. این نشان دهنده قیمتهای افتتاحیه و بسته شدن و همچنین صعودی یانزولی برای یک دوره زمانی خاص است. پایین نوار عمودی کمترین قیمت را برای آن دوره زمانی نشان می دهد (کم) ، و بالای آن بیشترین قیمت را نشان می دهد.

به طور کلی ، نوار عمودی محدوده معاملات را در بازه زمانی انتخاب شده نشان می دهد.خط افقی در سمت چپ ستون به ترتیب قیمت باز است و در سمت راست به ترتیب قیمت نزدیک است.

نمودار میله ای در تحلیل تکنیکال

توجه داشته باشید که ما همچنان کلمه “میله ای” را به واحد داده قیمت در نمودار در کل متن اعمال خواهیم کرد.میله ای یک فاصله زمانی واحد را نشان می دهد که می تواند یک روز ، یک هفته یا یک ساعت باشد. وقتی بیشتر در متن کلمه “میله ای ” را می بینید ، مطمئن شوید که به کدام بازه زمانی (یا به زبان عامیانه معامله گر ، بازه زمانی) اشاره دارد.

نمودار میله ای در تحلیل تکنیکال

نمودار شمعدان ژاپنی

نمودار شمعدانی اساساً همان اطلاعات نمودار میله ای را نشان می دهد ، اما در قالب تصویری زیبا و آموزنده تر.شمعدان نیز با یک خط عمودی دامنه از کم تا زیاد را نشان می دهد.

با این حال ، در یک نمودار شمعدان ، بلوک اصلی آن (یا “بدنه”) در وسط نشان دهنده محدوده بین قیمت باز و بسته است. به طور معمولی ، اگر “بدنه” روی آن نقاشی شده یا رنگ آمیزی شده باشد ، جفت ارزی با کاهش نسبت به قیمت افتتاحیه ، دوره زمانی را بسته است.

*پیشنهاد میکنم محتوای خطوط حمایت و مقاومت در بورس را مطالعه کنید.

در مثال زیر ، “ستون” سیاه سایه زده است. در مورد بدنه نقاشی شده ، قسمت بالای آن قیمت باز را نشان می دهد و پایین آن قیمت نزدیک را نشان می دهد. اگر قیمت بسته شدن بالاتر از قیمت باز باشد ، “بدنه” در وسط “سفید” یا بدون رنگ خواهد بود.

کندل ها در تحلیل تکنیکال
اما ما واقعاً دوست نداریم از “شمع” های سیاه و سفید استفاده کنیم. خیلی جذاب به نظر نمی رسند. و از آنجا که زمان زیادی را صرف بررسی و تحلیل نمودارهای قیمت می کنیم ،.

در دروس بعدی ما خواهید دید که استفاده از شمع های سبز و قرمز بر روی نمودارها به شما این امکان را می دهد که الگوها را خیلی سریعتر تشخیص دهید ، روندهای رو به بالا یا نزولی و روند معکوس روند را شناسایی کنید.در حال حاضر به یاد داشته باشید که ما از شمع های قرمز و سبز به جای شمع های سیاه و سفید استفاده خواهیم کرد

نمودارهای شمعدان ژاپنی

کار نمودارهای شمعدانی این است که به عنوان یک کمک بصری به تاجر عمل می کند. به هر حال ، همین اطلاعات اما بیایید بر مزایای نمودار شمعدان ژاپنی تأکید کنیم:

• “شمعدان” راحت تر است و به ویژه برای مبتدیانی که تازه به تجزیه و تحلیل نمودار می پردازند بسیار مناسب است.

• “شمع” راحت است! چشمان شما تقریباً بلافاصله با درک اطلاعات موجود در “ستون ها” سازگار می شوند. علاوه بر این ، نتایج تحقیقات مستقل نشان می دهد که دستیار بصری در یادگیری همچنین در تجارت موفق دستیار می شود!

• شمعدان ها می توانند در شناسایی نقاط معکوس – از روند صعودی به روند نزولی یا برعکس – کمک کنند.اکنون که می دانید چرا “شمع” بسیار راحت تر است ، وقت آن است که اطلاع دهیم در آینده تقریبا همیشه از نمودارهای “شمعدان” برای نشان دادن نمونه های خود استفاده خواهیم کرد.و در آخر تشکر میکنم که با یکی دیگر از محتواهای سایت بورس ملت همراه ما بودید.

در تیم بورس ملت سعی میکنیم اطلاعات شما را در زمینه آموزش بورس ارتقاء بدیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *